Iekšējās drošības nostiprināšana Latvijā

2020. gada 31. janvārī Latvijas Kara muzejs aicina uz Valsts policijas darbības pirmsākumiem veltīto pasākumu “Iekšējās drošības nostiprināšana Latvijā (1920 - 1934)”.

1920. gada naktī uz 31. janvāri tika panākta vienošanās ar Padomju Krieviju un 1. februārī spēkā stājās slepens pamiers (frontē par to tobrīd vēl nezināja, līdz pat 11. augusta miera līgumam ar Padomju Krieviju turpinājās nelielas sadursmes, apšaudes un izlūkgājieni).

Pēc pamiera noslēgšanas valstī sākās pāreja uz miera laika dzīvi. Par nozīmīgu jautājumu šajā laikā kļuva valsts iekšējās stabilitātes un drošības nostiprināšana.  Īpaša loma iekšējās kārtības nodrošināšanā šajos un arī turpmākajos gados bija policijai.

Atzīmējot 100. gadadienu kopš slepenā pamiera stāšanās spēkā un godinot Valsts policijas darbības pirmsākumus, Latvijas Kara muzejs  sadarbībā ar Latvijas Valsts policiju 2020. gada 31. janvārī rīko pasākumu “Iekšējās drošības nostiprināšana Latvijā (1920 - 1934)”.

Pasākuma ietvaros Latvijas Kara muzeja telpās tiks atklāta tematiskā, policijas darbības pirmsākumiem veltītā izstāde. Temata izpratni papildinās Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciālista Alvila Zauera un Latvijas Kara muzeja vēsturnieka Viestura Rasnača sagatavotie referāti.

Jaunajā izstādē būs apskatāmi dokumenti, fotogrāfijas un priekšmeti, kas atspoguļo policijas darbību Latvijas Republikā, parlamentārās demokrātijas periodā (1918. – 1934.). Šajā laikā tiesībsargājošajām institūcijām, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju drošību, nācās darboties īpaši smagos apstākļos, ikdienā cīnoties gan ar pēckara laika kriminālnoziedzību, gan ar valsts demokrātiskās iekārtas pretiniekiem.

Tiekamies 31. janvārī.

Ieeja bez maksas.

Programma:

1. daļa

Norises vieta: Latvijas Kara muzejs (Smilšu iela 20, Rīga) , 4. stāva 13. zāle

Auditorija: Valsts policijas un Latvijas Kara muzeja vadība, līdz 30 cilvēkiem

Moderators: Viesturs Rasnacis

14:00  Latvijas Kara muzeja direktores Aijas Fleijas uzruna

14:05  Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāja Normunda Krapša uzruna

14:10  Izstādes svinīgā atklāšana, Valsts policijas vēsturnieka (Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciālista) Alvila Zauera ievadvārdi

14:30  Pasākuma turpinājums konferenču zālē

2. daļa