Jura Ciganova grāmatas "Latvijas armija" atvēršana

2019.gada 10.jūlijā plkst. 16:00 Latvijas Kara muzejā notika Jura Ciganova grāmatas "Latvijas armija" atvēršana.

Juris Ciganovs. Latvijas armija, Rīga: Latvijas Kara muzejs, 2019.

Lasītāju vērtējumam nodotā grāmata ir mēģinājums īsa pārskata veidā pastāstīt par Latvijas valsts pašiem pirmajiem soļiem bruņoto spēku organizēšanā, vienotas armijas izveidošanā Neatkarības kara laikā, par armijas struktūru miera laikā līdz Latvijas Republikas bojāejai padomju okupācijas rezultātā un par Nacionālo bruņoto spēku veidošanos pēc mūsu valsts neatkarības atgūšanas. Visi grāmatā izmantotie ilustratīvie materiāli glabājas Latvijas Kara muzeja krājumā.

Šī grāmata ir veltījums mūsu Latvijas valsts bruņotajiem spēkiem un latviešu karavīriem. Latvijas armija ir dzimusi kopā ar Latvijas valsti. Mums sava valsts bija jāizcīna un mūs karavīri to izdarīja. Latvijas neatkarība bija Latvijas armijas karavīru nopelns – starptautiskā sabiedrība mūsu valsti atzina tikai pēc tam, kad Latvijas bruņotie spēki bija atbrīvojuši tās teritoriju no visiem ārējiem un iekšējiem ienaidniekiem.

Aicinām visus interesentus. Ieeja ir bez maksas!