Nominācija German Design Award balvai

Latvijas Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" ir nominēta German Design Award balvai.

German Design Award ir viens no prestižākajiem starptautiskajiem dizaina konkursiem. Balvu rīko Vācijas dizaina padome, kas ir viens no pasaules vadošajiem komunikācijas un zīmolvadības kompetences centriem dizaina jomā. Balva dizaina nozarē ir atpazīstama, augstu vērtēta un to piešķir projektiem, kas reprezentē un parāda unikālas dizaina tendences starptautiskā kontekstā.

Pieteikumu German Design Award veica ekspozīcijas dizaina autori – dizaina birojs H2E.

Jau iepriekš vēstījām, ka muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" ir Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu. Tur apskatāmas 1230 vēstures liecības. Ekspozīcijas risinājumam autori izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal "sākt kalpot" karam.