Attālinātā izstāde “Barikādēm – 30: Postenis Nr.1”

Atbildība, drosme, vienotība un pašaizliedzība ir īpašības, kas vislabāk raksturo Latvijas sabiedrību šajās janvāra dienās pirms 30 gadiem, kad Rīgas sirdī tika būvētas barikādes no betona blokiem un smagās autotehnikas. Spītējot salam, sadzīves neērtībām un nāves draudiem, barikāžu aizstāvji bija gatavi atdod dzīvību brīvības vārdā. Tas bija laiks, kad pāri personiskām interesēm stāvēja kopīga apziņa un vienots mērķis – saglabāt atjaunotās Latvijas brīvību.

Arī Kara muzejs kļuva par šo vēsturisko notikumu liecinieku. Vecrīgu tolaik iekļāva aizsardzības loks, kuru veidoja 7 aizsardzības sektori un 44 barikāžu posteņi. Pie Pulvertorņa tika izveidots barikāžu postenis Nr.1, kur pamatā dežurēja vīri no Pāvilostas un tās apkārtnes. Tikmēr muzeja darbinieki organizēja diennakts dežūras muzejā - dodot patvērumu, barojot un dzirdinot ar siltu tēju barikāžu aizstāvjus.

Pieminot 1991.gada barikāžu aizstāvjus un godinot tā laika varonīgo sabiedrību, Latvijas Kara muzejs ir sagatavojis nelielu izstādi, ko šobrīd ir iespējams apskatīt attālināti, muzeja mājaslapas sadaļā “izstādes”: http://www.karamuzejs.lv/Izstades/digitalas/202101_Barikadem_30.aspx

___________________________________

Muzejs apmeklētājiem slēgts