Attālinātā izstāde “Barikādēm – 30: Postenis Nr.1”

                                                                                  

 

Atbildība, drosme, vienotība un pašaizliedzība ir īpašības, kas vislabāk raksturo Latvijas sabiedrību šajās janvāra dienās pirms 30 gadiem, kad Rīgas sirdī tika būvētas barikādes no betona blokiem un smagās autotehnikas. Spītējot salam, sadzīves neērtībām un nāves draudiem, barikāžu aizstāvji bija gatavi atdod dzīvību brīvības vārdā. Tas bija laiks, kad pāri personiskām interesēm stāvēja kopīga apziņa un vienots mērķis – saglabāt atjaunotās Latvijas brīvību.

Arī Kara muzejs kļuva par šo vēsturisko notikumu liecinieku. Vecrīgu tolaik iekļāva aizsardzības loks, kuru veidoja 7 aizsardzības sektori un 44 barikāžu posteņi. Pie Pulvertorņa tika izveidots barikāžu postenis Nr.1, kur pamatā dežurēja vīri no Pāvilostas un tās apkārtnes. Tikmēr muzeja darbinieki organizēja diennakts dežūras muzejā - dodot patvērumu, barojot un dzirdinot ar siltu tēju barikāžu aizstāvjus.

Pieminot 1991.gada barikāžu aizstāvjus un godinot tā laika varonīgo sabiedrību, Latvijas Kara muzejs ir sagatavojis nelielu izstādi, ko šobrīd ir iespējams apskatīt attālināti, muzeja mājaslapas sadaļā “izstādes”: http://www.karamuzejs.lv/Izstades/digitalas/202101_Barikadem_30.aspx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________

 

IETEIKT:
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no trešdienas līdz svētdienai
10.00 - 17.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 16.45

          

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 67223743

Oficiālais e-pasts: administracija[at]karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi
Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!

Seko mums sociālajos medijos: