Konkurss “Neatkarības ceļš”

Sākot ar 2019.gada 15.jūliju Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties konkursā “Neatkarības ceļš”, apmeklējot Neatkarības kara cīņu piemiņas vietas, kuras apkopotas par godu Latvijas armijas simtgadei izveidotajā tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv.

Desmit nedēļas pēc kārtas, katru pirmdienu Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku sociālā tīkla Facebook lapās “Aizsardzibasministrija” un “Latvijasarmija” tiks izziņota cīņu vieta, kura konkursa dalībniekiem būs jāapmeklē nedēļas laikā.  Piemiņas vietas apmeklējums jāiemūžina fotogrāfijā, kurā redzams gan konkursa dalībnieks, gan cīņu vietu identificējošs objekts, piemēram, piemineklis. Fotogrāfija līdz attiecīgās nedēļas svētdienai jāpublicē savā Facebook profilā, atzīmējot sevi, ierakstot tēmturi #neatkaribascels un cīņu vietas tēmturi, kuru izziņo Aizsardzības ministrija. Pie publicētā attēla jānorāda arī vienu faktu par cīņu vietu, kas minēts tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv.

Konkursa “Neatkarības ceļš” balva tiks piešķirta tiem trim dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši visvairāk Latvijas Neatkarības kara cīņu vietas, kuras izziņojusi Aizsardzības ministrija. Balvā paredzēta vieta VIP zonā šī gada 18. novembra militārajā parādē, ņemot līdzi trīs draugus vai tuviniekus, un ekskluzīvas balvas no Aizsardzības ministrijas.

Tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv atrodami lielākie pasākumi, kas tiek rīkoti par godu Latvijas armijas simtgadei un galvenās Neatkarības kara cīņu vietas – no  Kurzemes atbrīvošanas 1919. gada pavasarī līdz Latgales atbrīvošanai 1920. gada sākumā.

Neatkarības kara tīmekļa vietni izstrādājusi Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas. Informāciju par Neatkarības kara cīņu vietām sagatavojis Latvijas Kara muzejs.

“Šis konkurss ir lieliska iespēja iepazīt Latvijas vietas, kuras vēsta par mūsu karavīru varonību, izcīnot Latvijas brīvību pirms simts gadiem. Aicinu ikvienu piedalīties Aizsardzības ministrijas konkursā “Neatkarības ceļš”, kopīgi veidot Latvijas vēsturi un svinēt Latvijas armijas simtgadi kopā ar mums!” [Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks]