Latvijas Kara muzeja ekspozīcija apbalvota ar LMB gada balvu

2019.gada 24.maijā, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, Daugavas muzejā tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2019. Šī, vienīgā un nozīmīgākā balva Latvijas muzeju nozarē tiek pasniegta jau desmito gadu pēc kārtas. Balvas uzdevums ir sekmēt muzeju nozares kvalitatīvu attīstību un izcelt gada kvalitatīvākos un nozīmīgākos Latvijas muzeju radītos produktus un īstenotos projektus.

Muzeja balva tiek pasniegta 13 dažādās nominācijās. Trīs balvas nominācijā “Gada ekspozīcija”, iedalās trijās kategorijās pēc muzeju darbinieku skaita. Balvu nominācijā “Gada ekspozīcija 2019 (muzejā ar vairāk kā 50 darbiniekiem)” saņēma Latvijas Kara muzejs par ekspozīciju “Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920”. Šī, ar apbalvojumu izceltā ekspozīcija, kopš 1919. gada 11. janvāra, ikdienu ir apskatāma Latvijas Kara muzeja otrajā stāvā.

Balvu nominācijā “Gada ekspozīcija 2019 (muzejā ar 11 - 50 darbiniekiem)” ieguva Daugavas muzejs par Salaspils memoriāla vēsturiskās ekspozīcijas izveidi. Savukārt par nominācijas “Gada ekspozīcija 2018 (muzejā līdz 10 darbiniekiem)” uzvarētāju kļuva Alūksnes Bānīša stacija ar projekta “Gaismas ceļš caur gadsimtiem” ietvaros izveidoto ekspozīciju Alūksnes stacijas šķūnī.

Balvu nominācijā “Gada mākslas izstāde 2019” saņēma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ar II Latvijas starptautiskās keramikas biennāles konkursa izstādi “MARTINSONA BALVA”.

Nominācijā “Gada tematiskā izstāde 2019 (valsts un autonomajiem muzejiem)” balvu ieguva Rīgas Motormuzeja interaktīva izstāde “Leģenda par dzelzs bruņinieku”. Savukārt, nominācijā “Gada tematiskā izstāde 2019 (pašvaldību un privātajiem muzejiem)” apbalvots tika Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ar izstādi par Latvijas pirmo pastāvēšanas gadu “Pirmais gads”.

Par balvas ieguvēju nominācijā “Inovācijas muzejā 2019” kļuva Imanta Ziedoņa muzejs ar koncertizstādi “Visas Taisnības”. Par veiksmīgāko muzeja pieejamības projektu tika atzīts Talsu novada muzejā izveidotie āra interaktīvie stendi ar kuršu vietām Ziemeļkurzemē. Par šo projektu Talsu novada muzejs saņēma balvu nominācijā “Muzeja pieejamības projekts 2019”.

Par nominācijas “Izglītojošs projekts muzejā 2019” uzvarētāju kļuva Memoriālo Muzeju apvienība ar mākslas un dzejas darbnīcām Raiņa un Aspazijas mājā.

Nominācijā “Mārketinga aktivitāte 2019” par veiksmīgāko mārketinga aktivitāti tika atzīts Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs un Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter” Rīgā.

Par gada publikāciju ir atzīti kopotie balss ieraksti “Runā Ojārs Vācietis”. Nominācijā “Gada publikācija (monogrāfija, filma u.c.) 2019” ir apbalvots Ojāra Vācieša muzejs.

Balvu nominācijā “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2019” saņēma Rīgas Motormuzejs un Bruņotā automobiļa “Imanta” daļu saglabāšana un eksponēšana izstādē “Leģenda par dzelzs bruņinieku”.

Visbeidzot, Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu 2019 nominācijā “Pamanīts!” saņēma Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs par grandiozo 48 muzeju kopizstādi “LATVIJAS GADSIMTS”.

Darba laiks svētkos
22.VI - 10.00 - 17.00