Atcere un brīdinājums (nodarbība par II pasaules karu)

Nodarbi1-ab

Auditorija: 9.- 12. klase

Norises ilgums: 120 minūtes (ar 10 min. pārtraukumu)

Maksa: 40 € no grupas

Norise: nodarbības gaitā skolēni iepazīstas ar abiem totalitārajiem režīmiem un latviešu karavīru abu pušu armijās. Nodarbības sākumā katrs dalībnieks saņem darba lapu ar II pasaules kara notikumu hronoloģiju un pildāmiem uzdevumiem.

Nodarbībā tiek spēlēta politisko terminu izpratnes spēle, kurā jauniešiem tiek izdalīti krekli ar uzdrukām (termini, kartes, karikatūras). Dalībniekiem, strādājot grupās, jāatrod skaidrojums katram no terminiem un jāpapildina tas ar ilustrācijām.

Nodarbības laikā jaunieši izspēlē arī ilustratīvu grīdas spēli par dažādām Otrā pasaules kara tēmām, to skaitā, arī ieročiem – dalībniekiem ir iespēja paturēt rokās Otrā pasaules kara mašīnpistoles. Nodarbībā iekļautas vēl daudzas citas izzinošas un praktiskas darbības – biogrāfiju pētīšana, patrolentas pildīšana u.c.