Izstāde "5. Zemgales latviešu strēlnieku pulks"

Izstade_5Zemgales-latviesu-strelnieku-pulks_01_L

Izstāde "5. Zemgales latviešu strēlnieku pulks" (Latvijas Kara muzeja foto liecības)

"Nekritizēsim un negrausim, ja esam īsti latvieši. Nolieksim savas galvas, kritušo varoņu priekšā, vienalga vai tie bija strēlnieki vai atbrīvotāji, vai leģionāri. Vienalga vai tie atdeva savas dzīvības cīnoties dzimtenes laukos, vai citās frontes daļās. Viņiem visiem bija viens un tas pats mērķis, stāvēt un mirt par savu tautu, par savu valsti, par brīvu, neatkarīgu Latviju. Un šo cīnītāju piemiņa, vienmēr būs svēta." - 2. Latviešu strēlnieku brigādes komandieris, ģenerālis Andrejs Auzāns.

Pirms 100 gadiem- 1916. gada 17. jūlijā Piņķu baznīcā strēlniekus īpašā dievkalpojumā uzrunāja 5. Zemgales latviešu strēlnieku bataljona komandieris pulkvedis Jukums Vācietis. Eposa "Mūžības skartie" autors Aleksandrs Čaks I Pasaules kara strēlniekiem, 5. Zemgales pulkam un pulkvedim Jukumam Vācietim veltījis balādi "Sprediķis Piņķu baznīcā".  Pieminot šo notikumu, Latvijas Kara muzejs piedāvā nelielu ieskatu 5 .Zemgales pulka foto liecībās, kas vēsta par pulka ikdienas dzīvi, strēlnieku gatavošanos mācībām un cīņas gaitām. Foto papildināti ar strēlnieku atmiņām.

Izstade_5Zemgales-latviesu-strelnieku-pulks_02_L

Izstādē iekļautas 18 lielformāta fotogrāfijas, kas nodrukātas uz 9 (70 x 100 cm) planšetēm.