Izstāde "Kara anatomija: cilvēka dzīvības vērtība"

Kara muzejā ir apskatāma jauna izstāde par kara medicīnu

Kara postošais raksturs paliek nemainīgs, neatkarīgi no laikmeta vai vietas. Karš iznīcina pilsētas un valstis, attiecības starp tautām, kultūras pieminekļus un apkārtējo vidi. Agri vai vēlu laikmeti dziedē visus šos postījumus, tomēr mūžam neatgriezeniskas paliek karā zaudētās cilvēku dzīvības, sakropļotie ķermeņi un iztukšotās dvēseles. Tomēr pat tumšākajos kara laikos, cilvēka dzīvības vērtību turpina apliecināt medicīnas personāla nerimstošais darbs un cerību dāvājoša pašaizliedzība.

Par ķermeņa trauslumu un gara izturību – par sāpēm un cerību – par kara mediķiem un mediķiem karā…No 2023. gada 18. janvāra  Latvijas Kara muzejs ielūdz uz savu jaunāko izstādi “Kara anatomija: cilvēka dzīvības vērtība”.

Jaunajā izstādē ir skatāmas vēsturiskas fotogrāfijas, medikamenti, ķirurģiski instrumenti, protēzes un citi priekšmeti, kas atspoguļo nozares izaicinājumus dažādu laiku militārajos konfliktos. Saturu papildina kara mediķu atmiņstāsti un video intervija ar mikroķirurgu Olafu Libermani, kurš astoņus mēnešus pavadījis Ukrainā, operējot ievainotos karavīrus.

Izstāde "Kara anatomija: cilvēka dzīvības vērtība" apskatāma Pulvertorņa pagrabstāvā.

Ieeja bez maksas.