Kara muzejā atklāta jauna izstāde - "Kara anatomija:cilvēka dzīvības vērtība"

Image
Kara muzejā ir apskatāma jauna izstāde par kara medicīnu

Kara postošais raksturs paliek nemainīgs, neatkarīgi no laikmeta vai vietas. Karš iznīcina pilsētas un valstis, attiecības starp tautām, kultūras pieminekļus un apkārtējo vidi. Agri vai vēlu laikmeti dziedē visus šos postījumus, tomēr mūžam neatgriezeniskas paliek karā zaudētās cilvēku dzīvības, sakropļotie ķermeņi un iztukšotās dvēseles. Tomēr pat tumšākajos kara laikos, cilvēka dzīvības vērtību turpina apliecināt medicīnas personāla nerimstošais darbs un cerību dāvājoša pašaizliedzība.

Par ķermeņa trauslumu un gara izturību – par sāpēm un cerību – par kara mediķiem un mediķiem karā… Latvijas Kara muzejs ielūdz uz savu jaunāko izstādi “Kara anatomija: cilvēka dzīvības vērtība”.

Jaunajā izstādē ir skatāmas vēsturiskas fotogrāfijas, medikamenti, ķirurģiski instrumenti, protēzes un citi priekšmeti, kas atspoguļo nozares izaicinājumus dažādu laiku militārajos konfliktos. Saturu papildina kara mediķu atmiņstāsti un video intervija ar mikroķirurgu Olafu Libermani, kurš astoņus mēnešus pavadījis Ukrainā, operējot ievainotos karavīrus.

Izstāde "Kara anatomija: cilvēka dzīvības vērtība" no 18. janvāra ir apskatāma Pulvertorņa pagrabstāvā.
Ieeja bez maksas.

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!