Kara muzejs izdod jaunu grāmatu "Latvijas aviācija 1919-1940"

       

Image
01_Aviacijasgramata_052020_L

 

Latvijas Kara muzejs atsāk savu publisko darbību ar nozīmīga projekta realizāciju – izdota sen lolota grāmata ,,Latvijas aviācija 1919-1940”, kas no 2020.gada 27.maija būs pieejama Latvijas Kara muzejā.

Vai zināji, ka Latvijas armijā savulaik bija vairāk nekā simts lidmašīnu? Vai zināji, ka latviešu lidotāji savās prasmēs bija vieni no labākajiem Eiropā? Vai zināji, ka latviešu konstruktori projektēja un būvēja lidmašīnas, kas varēja nolidot vairākus tūkstošus kilometrus līdz svešām zemēm Āfrikā un Āzijā? Un kā gan izskatījās Latvijas lidmašīnas līdz 1940.gadam?

Par to visu un vēl par daudz ko citu var izlasīt jaunajā Latvijas Kara muzeja veikumā: šī gada maija beigās savu ceļu pie lasītājiem sāk mūsu muzeja Ieroču un militārās tehnikas nodaļas vadītāja, vēsturnieka Daiņa Poziņa grāmata “Latvijas aviācija 1919-1940”. Šis izdevums sniedz vispusīgu informāciju par visnozīmīgākajām militārajā un arī civilajā aviācijā izmantotajām lidmašīnām un aviācijas tehnikas attīstību Latvijā no 1919.gada līdz 1940.gadam. Par katru Latvijas armijas un civilo lidmašīnu veidots atsevišķs stāsts ar katras tehnikas vienības raksturojumu un vizuālo attēlu. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts ar unikāliem Latvijas Kara muzeja aviācijas fotogrāfiju kolekcijas materiāliem. Grāmatas teksts ir paralēli divās valodās (latviešu un angļu), ļaujot ar šo mūsu vēstures nozīmīgo lappusi iepazīties arī citu zemju interesentiem.

Šis grāmatā aplūkotais mūsu valsts aviācijas attīstības posms sakrīt ar periodu, ko pasaules aviācijas vēsturē dažkārt sauc par “Aviācijas zelta laikmetu”, kad talantīgi inženieri eksperimentēja ar dažādiem tehniskajiem risinājumiem, konstruējot arvien ātrākas, augstāk un tālāk lidojošās lidmašīnas, kas ļāva pilotiem sasniegt jaunus lidojuma rekordus, pārvadājot kravas, pasažierus vai veicot militārus uzdevumus. Lai gan aviācijas attīstības sākuma periodā bija radītas arī vienplākšņa jeb monoplāna konstrukcijas lidmašīnas, grāmatā aplūkotajā periodā – 20.gadsimta pirmās desmitgades beigās un 1930.gadu sākumā – dominējošā lidmašīnu konstrukcija bija divplākšņi. Sākot ar 20.gadsimta 30.gadu vidu, pieaugot aviācijas motoru jaudai un lidmašīnu lidojumu ātrumiem, divplākšņi pakāpeniski zaudē savu dominējošo lomu. Arī Latvijā pašmāju lidotāji sāka veidot tam laikam modernus vienplākšņu lidaparātus. To visu pārtrauca padomju okupācija...

 

Grāmatas cena muzejā – EUR 10.00

 

***

Latvian Aviation 1919-1940

The book provides a comprehensive guide, based on unique  collection of photographs from the Latvian War Museum, about the most significant airplanes used by the military and civil aviation and the development of aviation industry in Latvia from 1919 to 1940. This period of Latvian aviation development coincides with era what is sometimes referred to as the “golden age of aviation”, when talented engineers experimented with various technical solutions to build ever faster, higher-flying aircraft that allowed pilots to reach a new flight records, transporting passengers and cargos or performing military tasks. Although single wing airplanes were created during the early stages of aviation development, in late 1910s and early 1930s, the period covered by the book, biplanes were the dominant aircraft design that provided sufficient wing strength to build the first truly efficient aircraft. In the mid-1930s, as the power of aviation engines and aircraft speeds increased, the biplanes gradually started to lose their dominance. This trend was also observed in the development of Latvian aviation.

 

Image
02_Aviacijasgramata_052020_L

 

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

 

Uzmanību! No 2024. gada 10. septembra - ieeja no ēkas aizmugures!

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!