Kaujai pie Airītēm - 105

Image
Kaujai pie Airītēm 105

 

6. martā aicinām uz pulkveža O. Kalpaka atceres pasākumu  “Kaujai pie Airītēm – 105”

Trešdien, 6. martā, sākot no plkst. 13:00 O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes” notiks pulkveža Oskara Kalpaka atceres pasākums “Kaujai pie Airītēm – 105”.

Godinot pirmo latviešu bruņoto vienību komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku un citus 1919. gada 6. marta kaujās kritušos varoņus, plkst. 13:00 norisināsies svinīgais piemiņas brīdis.

Savukārt, plkst. 13:40 ikviens interesents ir aicināts uz Latvijas Kara muzeja organizēto mini-konferenci “Latviešu karavīrs svešumā 20./21.gs.”. Konferencē tiks apskatīta Latviešu karavīru pieredze starptautiskajās misijās un militārajos konfliktos pasaulē. Priekšlasījumi notiks armijas teltī pie muzeja.

Sadarbībā ar 45. Kaujas nodrošinājuma bataljonu no plkst. 13:00 līdz 15:00 muzeja teritorijā skolēniem būs iespēja piedalīties dažāda veida izzinošās aktivitātēs - risināt militārās puzles, šaut ar airsoft ieroci, iepazīties ar maskēšanās mākslu un daudz ko citu. Aktivitātes papildinās Latvijas armijas ieroču un tehnikas izstāde. Iepriekšēja pieteikšanās uz skolēniem paredzētajām aktivitātēm nav nepieciešama.

Atceres pasākuma norises laikā pasākuma apmeklētāji varēs cienāties ar siltu tēju un uz ugunskura ceptu karavīru maizi.

Pasākuma dienā aicinām arī izzināt muzeju un tur apskatāmās vēstures ekspozīcijas, kas būs pieejamas apmeklētājiem jau no plkst. 10:00. Atgādinām, ka piemiņas vietas un O. Kalpaka muzeja apmeklējums kā vienmēr ir bez maksas.

Priekšlasījumu telts programma: seko saitei!

Informācijai: O.Kalpaka muzejs un piemiņas vieta „Airītes” atrodas Saldus novada Zirņu pagasta „Airītēs".

 

 

Ieteikt :
Kontakti

O.Kalpaka muzejs un
piemiņas vieta „Airītes”
atrodas Saldus novada
Zirņu pagasta „Airītēs",
LV-3853

Image
airites

Darba laiki:
Muzeja iekštelpu ekspozīcija atvērta no otrdienas līdz svētdienai 
10.00 - 17.00
 

Piemiņas vieta un teritorija pieejama apmeklētājiem katru dienu

Informatīvais tālrunis:
+371 22017465

E-pasts:
airites[at]karamuzejs.lv

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas!