Muzeju nakts 2023 Latvijas Kara muzejā

Muzeju nakts Kara muzejā

Muzeju naktī Latvijas Kara muzejs un mūsu filiāles sarūpēs pasākumu klāstu jebkurai gaumei!
Tiekamies jau rītvakar - 13. maijā!

Ar nakts vadmotīvu “Brīvība ir jauns ērglis” Kara muzejs Rīgas Pulvertornī gaidīs apmeklētājus no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00 naktī.

Apmeklētājiem būs pieejamas muzeja pastāvīgās vēstures ekspozīcijas, kā arī mūsu jaunākās izstādes: “Kara anatomija: cilvēka dzīvības vērtība” un “Cīņa par Ukrainu”.

Muzeju nakts ietvaros notiks arī Zemessardzes virsnieka majora Jāņa Slaidiņa sarakstītās grāmatas par Ukrainas kara vēsturi – “No Krimas līdz Marinkai” – atkārtotā izdevuma atvēršanas svētki. Grāmatu varēs iegūt muzeja ceturtajā stāvā - par ziedojumu.

***

Ziemassvētku kauju muzejs apmeklētājus gaidīs no plkst. 17.00  līdz plkst. 21.00.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja pirmajiem izmēģināt muzeja jauno piedāvājumu – izzinošu izlaušanās spēli “Pārrāvums”. Spēle ar meklēšanas un detektīva elementiem būs interesanta gan bērniem, gan liks galvu palauzīt arī pieaugušajiem.

Paralēli dalībai spēlē būs iespēja iepazīties arī ar muzeja iekštelpu un brīvdabas ekspozīciju, muzeja apkārtnē saglabātajām Pirmā pasaules kara liecībām, kā arī izmantot pie muzeja esošās ugunskura vietas.

***

O.Kalpaka muzejs un piemiņas vieta "Airītes" būs atvērts apmeklētājiem no plkst. 19.00 līdz plkst. 24.00.

Muzejs aicinās meklēt un atrast sevī latvisko radošumu. Gan lieli, gan mazi savu radošuma dzirksti varēs attīstīt radošajās darbnīcās, kuras piedāvās "Ripo auto Brocēnos" komanda Zigmunda Zaļenko vadībā. Dalībnieki varēs veidot koka buru laivu un bruņu mašīnu modeļus, kā arī uzzināt kādi nosaukumi militārajai tehnikai tika doti senāk un kādi - mūsdienās. Protams, būs arī modeļu sacensību trases.

Tikmēr mūsu kulināro mantojumu demonstrēs biedrības "Riekstkodis" radošās saimnieces, gatavošanas procesā iesaistot arī apmeklētājus.

Muzeju nakts ietvaros apmeklētājiem būs pieejamas ne vien muzeja iekštelpu ekspozīcijas, bet arī tematiski pārgājieni tā apkārtnē.

Savukārt, līdz ar tumsas iestāšanos, aicināsim izbaudīt “Stāstnieku nakti”, kad sadarbībā ar biedrību "Saldus saulesstīga" notiks radošs ieskats visos Saldus novada stūrīšos jeb grāmatas "Saldus novads dzejā un prozā" prezentācija.

Mēs esam visur - tiekamies!