Izstāde "Cīņa par Ukrainu" - 24.februārī no plkst. 18.00

24. februārī Latvijas Kara muzejā būs skatāma izstāde "Cīņa par Ukrainu"

Latvijas Kara muzeja jaunākā izstāde “Cīņa par Ukrainu” ir tapusi sadarbībā ar Nacionālo Ukrainas Otrā pasaules kara vēstures muzeju un būs pieejama Kara muzeja apmeklētājiem jau 24. februārī, no plkst. 18.00.

Izstādē varēs aplūkot unikālas liecības par Krievijas uzsākto, noziedzīgo karu Ukrainā! Militārās tehnikas un ieroču paliekas, munīcijas paraugi, karavīru  dokumenti, sadzīves priekšmeti, propagandas materiāli un daudz kas cits – ir Nacionālā Ukrainas Otrā pasaules kara muzeja eksponāti, kas rada priekšstatu par visas iespējamās cilvēcības un morāles robežas pārkāpušo Krievijas armiju.

Latvijas Kara muzejā aplūkojamās izstādes ,,Cīņa par Ukrainu” improvizētās vitrīnas veidotas no autentiskiem Krievijas armijas lietotajiem zenītraķešu sistēmas “BUK” konteineriem: šis ierocis kopš 2014. gada ir viens no Krievijas agresijas pret Ukrainu simboliem.

Izstādē apmeklētājs varēs ieskatīties to drosmīgo Ukrainas aizstāvju acīs, kuri sargā ne tikai Ukrainas, bet arī Eiropas un pasaules drošību. Latvijas Kara muzejā būs aplūkojamas 50 lielformāta fotogrāfijas, kas uzņemtas 2022. gada jūlijā, kad Kijevas Nacionālā Ukrainas Otrā pasaules kara muzeja pārstāvji  un muzeja brīvprātīgais fotogrāfs no Zviedrijas Andžejs Markevičs devās uz frontes līniju. Šīs ekspedīcijas laikā, atrodoties Harkivas, Dņipropetrovskas, Mikolajivas, Odesas un Kijivas apgabalos izvietotajās armijas vienībās, muzejnieki fotografēja dažādu Ukrainas bruņoto spēku veidu un vienību karavīrus. Nobraucot tūkstošiem kilometrus gar frontes līniju, viņi veidoja iespaidīgus varoņu attēlus un apkopoja šo cilvēku  neiedomājamos stāstus.

Uzmanību! 2023. gada 24. februārī Latvijas Kara muzejs būs atvērts no 10.00 līdz 21.00, lai ikviens interesents varētu piedalīties tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones vadītajā maskēšanās tīklu paraugdarbnīcā.

Tāpat visas dienas garumā apmeklētāji varēs aplūkot Kara muzejā izstādīto apvidus auto "Orļiks" un citas akcijas “Twitter konvojs” pārstāvju nodotās kara liecības, kas atvestas no Ukrainas, lai turpmāk glabātos Latvijas Kara muzeja krājumā.

Joprojām muzejā aplūkojama tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones mākslas instalācija "Madonna ar bērnu“ un Vilņa Heinrihsona darbu izstāde "Kara grimases".

24. februārī dodies uz Latvijas Kara muzeju!

Atgādinām, ieeja Latvijas Kara muzejā apmeklētājiem ir bez maksas!